banner348

banner349

banner347

banner350

sanalbasin.com üyesidir

banner341
banner340

Gazi Mustafa Kemal İlköğretim okulundan bir ilk.

29 Mayıs 2012 Salı 10:01
Bu haber 2089 kez okundu

Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencilerinin Şiir Dinletisi ayakta alkışlandı.

Gazi Mustafa Kemal İlköğretim okulundan bir ilk.

  Gerze Kültür ve Sanat Merkezinde bu yıl 1.si yapılan şiir dinletisi 28 Mayıs 2012 Pazartesi akşamı Saat: 08.30’ da Gerze Kaymakamı Metin Kubilay, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Güngör Kırarslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç, okul müdürleri, öğrenciler ve öğrenci velilerinin katılımı ile son derece büyük bir coşku içersinde gerçekleştirildi.

  Katılımcıların neredeyse salona sığmadığı etkinliğe, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından okul müdürü Yılmaz Ergün’ ün açılış konuşmasının ardından programın uygulanmasına geçildi. Müzikli bölümlerini okulun müzik öğretmeni M. Ali Diri ve şiir bölümünü okulun Türkçe öğretmeni Berna Yılmaz’ ın okulun diğer öğretmenlerinin de yardımları ile gerçekleştirdiği şiir ve müzik dinletisi Okul öğrencileri Selin Nur Çaça ve Nurefşan Aydın’ ın birlikte sunumu ile başladı.

  Öğrenciler daha önceden belirlenen şiirlerini son derece coşkulu ve bir o kadar da başarı ile duygu dolu bir şekilde izleyicilere sunarken, okulun ana sınıfından başlayarak son sınıfına kadar hemen her sınıftan öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen müzik bölümleri ile katılımcılardan tam not ve büyük alkış aldı. Okuldan mezun olarak öğrenimlerini Sinop Güzel Sanatlar Lisesinde sürdüren öğrencilerin müzik dinletisi dinleyenlerin “ ruhlarına gıda” oldu.

İki şiir arasındaki geçişlerin tadına doyulmaz müzik geçişleri ile yapıldığı şiir ve müzik şöleni bu akışla devam ederek sona erdi.


Gerze Gündem Haber

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Receğ Yortanlı 3 yıl önce yorumlandı

çok güzel bi program olmuş,emeği geçenleri kutluyor başarılarının devamı dilerim.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet ali Diri 3 yıl önce yorumlandı

okul öğretmeni olarak bütüün öğrencilerimi yürekten kutluyorum. herşey çok güzeldi .

0 Kişi beğendi.