Barınma Sorununa Akılcı Çözümler

Sinop Üniversitesi bu yıl yaklaşık 8bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor.

Barınma Sorununa Akılcı Çözümler

Öğrenci sayısının artması ile oluşan barınma sorununa, kısa ve uzun vadede çözüm üretmek için gayretli ve özverili çalışmalarını gece gündüz sürdüren Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN ve Sinop Valisi Dr. Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA yeni projelere birlikte imza atmaya devam ediyorlar.

Sinop Valiliği ve Sinop Üniversitesi ortak çalışması neticesinde, Resmi Gazete’de yayınlanan tebliğe göre; artık kış aylarında Sinop ve ilçelerinde yer alan devlet kurumlarına ait sosyal tesisler, boş kapasitelerini Kredi Yurtlar Kurumuna bildirecekler. Bu uygulama ile öğrenciler, kendilerine tahsis edilen sosyal tesislerde Kredi Yurtlar Kurumunun standart ücretleri ile barınma hizmetini alabilecekler.

Bu uygulama neden önemli?

Mevcut duruma göre;

Sinop Üniversitesinin Sinop Merkezde 5058 öğrencisi bulunmasına karşın Kredi Yurtlar Kurumunun 1100 kişilik öğrenci yurdu bulunmaktadır.

Ayancık İlçesinde 673 öğrenci kapasitesine karşın 100 kişilik öğrenci yurdu bulunmaktadır.

Ayrıca Gerze İlçesinde 1004 öğrenci, Boyabat İlçesinde 904 öğrenci olmasına rağmen bu ilçelerde Kredi Yurtlar Kurumunun öğrenci yurdu bulunmamaktadır.

Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN ve Sinop Valisi Dr. Yasemin ÖZATA ÇETİNKAYA’nın birlikte hayata geçirdiği bu proje ile öğrencilerin barınma sorununa etkin bir çözüm getirilmiş olacaktır.

Öğrenci odaklı çalışmalarıyla adından söz ettirmeye başlayan Sinop Üniversitesi, kentle bütünleşerek, devlet kurumlarıyla ortak projelere imza atarak, tüm sorunlara kalıcı ve akılcı çözümler üretmeye devam ediyor.

Gerze Gündem Haber

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2015, 14:00

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
banner381
SIRADAKİ HABER