Madalya ile Döndüler

Aşçılık Programı Öğrencileri Bursa'dan Madalya ile Döndü

Madalya ile Döndüler

1. Geleneksel BUGAD Kestaneli Lezzetler Ulusal Yemek Yarışması katılan Gerze Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencilerimiz 1 Gümüş ve 1 Bronz Madalya alarak Üniversitesini ve Gerze Meslek Yüksekokulunu başarıyla temsil ettiler.

Bursa Gastronomi Derneği tarafından 2-4 Aralık 2017 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenen Kestaneli Lezzetler Ulusal Yemek Yarışması yarışmasında, Gerze Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencilerimizden Demet KESKİN “Üniversite Restoran Tatlı Tabağı” kategorisinde hazırlamış olduğu “Kestane Parçacıklı Tel Kadayıflı Muhallebi” tabağıyla gümüş madalya, bir diğer öğrencimiz Gamze ALTIN ise “Kestane Püresi Eşliğinde Sütlü İrmik” tabağıyla bronz madalya kazandı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN, Ulusal Yemek Yarışmasında dereceye giren öğrencileri makamında kabul ederek, kendilerini tebrik etti. Ziyarete Gerze Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Mehmet Sedat İPAR’ da eşlik etti.

Henüz geçtiğimiz Eylül Ayında Gerze MYO çatısında eğitim-öğretime başlayan Aşçılık Programı öğrencilerinin katıldığı ilk yarışmadan madalya ile dönmesi öğrenciler için motivasyon kaynağı oldu. Öğrenciler önümüzdeki süreçte ekip oluşturarak, yarışmalar kapsamında yer alan farklı kategorilerde de başarılarını arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

Gerze Gündem Haber

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
banner381
SIRADAKİ HABER