Amerikan Tıraşı Yasaklandı!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Türkiye'nin karşılıklı olarak vize başvurularının süresiz askıya alınmasının ardından vatandaşlar çeşitli tepkiler gösteriyor.

Amerikan Tıraşı Yasaklandı!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Türkiye'nin karşılıklı olarak vize başvurularının süresiz askıya alınmasının ardından, Samsun'daki berberler tepki olarak 'Amerikan' diye adlandırılan tıraş modelini yasakladı.

Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan, “Amerika’nın ülkemiz üzerine uyguladığı politikalar oldukça yanlıştır. Onların ülkemiz için aldığı kararlara Cumhurbaşkanımız da misliyle cevap veriyor. Son olarak ABD’li yetkililer Türkiye için vize yasağı başlattı. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Gereken cevabı da Cumhurbaşkanımız vermiştir. Biz berberler olarak Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize sahip çıkmak adına berberlerimize Amerikan tıraşını yasakladık. Artık Samsun’da hiçbir berber Amerikan tıraşı yapmayacak. Şimdi odama kayıtlı bütün berber arkadaşlarımı arayarak gereken talimatı verdim. Artık kendi geleneklerimize, kendi örf ve adetlerimize uygun tıraş stilleri yapılacaktır. Amerikan tıraşı değil bundan sonra Türk tıraşı yapılacak” dedi.

TÜRK TRAŞI DEVRİ

Berberler Odası tarafından alınan bu karara memnun olan berber esnafı da, “Artık dükkânlarımızda Amerikan tıraşını yasakladık. Müşterilerimizden ricamız bu tıraş stilini bizden istememeleridir. Artık Türk tıraşı devri başlamıştır” diye konuştu.

Gerze Gündem Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

amerikaya gercekten yazık böyle bi durumu ögrenseler 3 ay gülerlerdi bize

BarokTurk
BarokTurk - 6 yıl Önce

çok caydırıcı bir önlem hemen etki eder.

uğur
uğur - 6 yıl Önce

bu haberler beni memleketten soğutuyor.kullanamadığınız beyninizi aldırın da kurtarın bizleri...

banner381
SIRADAKİ HABER