Bal Festivali Başlıyor.

Geri sayım başladı.

Bal Festivali Başlıyor.

Türkeli Belediyesi tarafından düzenlenen Tarihi Türkeli Panayırı, Plaj Şenlikleri ve Bal Festivali programı, 29 Temmuz'da başlıyor. 9 gün sürecek festivalin 5. günü olan 2 Ağustos Çarşamba günü Belediye Otogarı'nda ünlü sanatçı Zara, Grup Zakkum ve Şerafettin Çaylı sahne alacak.

Festival programıyla ilgili bilgi veren Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, festival programının ilk gününde, festival, el sanatları sergisi, organik tarım pazarı, panayır, bal stantları ve kilim dokuma atölyesi açılışının yapılacağını söyledi.

Başkan Özcan açıklamasında; “Festivalimizi 9 gün boyunca dolu dolu bir programla halkımızın eğleneceği, memnun kalacağı etkinliklerle gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Programımızda ilk gün festival açılışı ve çeşitli stantlarımızın açılışı, ikinci gün plaj şenlikleri, plaj yarışmaları, yöresel yemek ikramı, Türk Hava Kurumu Hava Sporları'nın gösterileri, Yelken Sporları gösterisi, üçüncü gün uçurtma şenliği, şenliğe katılan çocuklarımız için at turu ve Türk Hava Kurumu Hava Sporları'nın gösterileri, dördüncü gün 10D sinema gösterimi, ücretsiz şişme oyun parkı alanı çocuklar için sunulacak ve langırt turnuvası yapılacak. Beşinci gün gündüz ücretsiz sağlık taraması, geleneksel Panayır Güzeli ve Yakışıklısı yarışması, akşam da Belediye Otogarı'nda konser düzenlenecek ve konserde ünlü sanatçı Zara, Zakkum grubu ve Şerafettin Çaylı sahne alacak, altıncı gün ücretsiz sağlık taraması, Petekte En Ağır Bal Yarışması, En Güzel Buzağı Yarışması yer alacak, yedinci gün Tavla Turnuvası ve Mehmet Efendi kuru kahve ikramı yapılacak. Sekizinci gün sünnet şöleni, dokuzuncu gün de Devrekani Belediyesi ile ortaklaşa Devrekani'de düzenlenecek Rahvan At Yarışı yapılacak." dedi.


Gerze Gündem Haber

YORUM EKLE
banner381
SIRADAKİ HABER