Belediyede Kadrolaşma Başladı

05 Aralık 2017 tarihinde açıklanan Taşeron İşçisine kadro düzenlemesi için Gerze Belediyesi’nde yer alan Taşeron İşçilerinin işlemlerine başlandı.

Belediyede Kadrolaşma Başladı

24 Aralık 2017 tarihinden itibaren evraklarını hazırlayan Belediye işçileri 02 Ocak 2018 tarihinden itibaren geçiş aşamasında ki sözleşmelerini imzalamaya başladılar. Bünyesinde 85 Taşeron İşçi barındıran belediye tarafından hazırlanan sözleşmeyi imzalayan işçiler memnuniyetlerini dile getirirken imzaladıkları sözleşmelerin hayırlar getirmesini temenni ettiler.

Mesleklerine göre kendilerine ayrılan formlara imza atan işçiler konuşulduğu gibi kıdem tazminatından ve çalışma süresinden feragat durumlarının sözleşmede söz konusu olmadığını, dolayısıyla hiçbir haklarının yanmadan ve Gerze Belediye Başkanı Osman BELOVACIKLI’nın da talimatıyla hukuki çerçevede en iyi şekilde iyileştirilerek hazırlanan bir sözleşmeye imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler.

Gerçekleştirilen imza törenlerinin ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Belovacıklı ise yaptığı açıklamada; “Katıldığımız her platformda ve işçi kardeşlerimle birlikte yaptığımız görüşmede böyle bir yasanın çıkması gerektiğini söylemiştik. Bizlerin baskısına kulak veren devletimiz sonunda hepimizi mutlu edecek bir düzenlemeyle işçi kardeşlerimizin hakkını vermeye başladı. Bizler her zaman işçi ve emekçi kardeşlerimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Geçmiş yaşantımızda bu konu hakkında ki düşüncelerim ne ise Belediye Başkanlığı dönemimden itibaren de mücadeleme devam ettim. İnanıyorum ki bu düzenleme önümüzde ki süreçte daha da iyileştirilerek işçi kardeşlerimize sunulacaktır. Tüm işçilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim. İşçi ve emekçinin her zaman yanındayız.” İfadelerine yer verdi.

Gerze Gündem Haber

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 10:26

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
banner381
SIRADAKİ HABER