Cadde ve Sokaklar Yenileniyor

Ayancık Belediyesi Fen işleri ekiplerince ilçe merkezi Yalı Mahallesi Amiral Sıtkı Eryar Caddesi, Hamam Sokak, Hacı Ahmet Efendi, Dibek, Şevki Şentürk ve Yeni Sokakta yenileme çalışmaları başlıyor.

Cadde ve Sokaklar Yenileniyor

  Belediye Fen İşleri Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, ilçe cadde ve sokaklarında bulunan mevcut içme suyu iletim hattında bulunan sağlığa elverişsiz ve sık sık arıza veren asbest ve pik boruların yenileneceği, 600’lük TN8 koruge borular ile yağmur suyu hatları, 80’lık 16 atü plastik içme suyu borusu, sinüs parke taşı ve granit kaplamalı kaldırım taşları ile süslenecek. Toplamda 15 bin m2 yol ve kaldırım düzenlenecek olup yaklaşık maliyetinin ise 500 bin TL civarında olduğu bilgisi verildi.

  Yapılan çalışmalarla ilgili olarak açıklama yapan Belediye Başkanı Ayhan Ergün; “  Ekonomik ömrünü doldurmuş, yaya ve araç trafiği bakımından çeşitli sıkıntılara neden olan caddelerimizde çalışmalarımız devam ediyor. Yapmış olduğumuz bu çalışmalar ile birlikte ilçemizin cadde ve sokaklarını daha modern bir hale getirmiş olacağız’ dedi.

Gerze Gündem Haber

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2015, 11:38

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
YORUMLAR
bade1704
bade1704 - 9 yıl Önce

başka yerlerle ilgili haber değilde gerze ile ilgili haber yapmaya çalışın ayancık boyabat vs...bizi ilgilendirmez.dısarda yaşayan gerze ile ilgili haber bekleyen o kadar çok gerzeli var ki hiçbir şekilde ayancık vs yerler bizi ilgilendirmiyor.gerzeye de mi̇lyarlarca para gelse ayancik deği̇l bi̇r çok yerden dah i̇yi̇ olur.okadar çok i̇yi̇ olmasini i̇sti̇yorsaniz para toplayin da yaptirin

banner381
SIRADAKİ HABER