Çocuk Tecavüzcüsünün Cezası Onandı.

Gençlik İlim ve Hikmet Derneği” (GİHDER) Genel Başkanı Rafet Ermiş’in mahkemesi sonuçlandı.

Çocuk Tecavüzcüsünün Cezası Onandı.

Sinop’un Gerze ilçesinde 2015 yılında 4 erkek çocuğuna tecavüz ve cinsel tacizde bulunduğu iddiası ile çıkartıldığı Sinop Ağır ceza mahkemesi tarafından 23 yıl 9 ay Hapis cezası alan İslamcı “Gençlik İlim ve Hikmet Derneği” (GİHDER) Genel Başkanı Rafet Ermiş’in yerel mahkeme tarafından verilen cezası Yargıtay 14. Ceza Dairesi tarafından onandı.

"PEYGAMBERİN BİR GÜNÜ" ADLI KİTABI OKUTURKEN TECAVÜZ ETTİ.”

Halksesi’nden Mete Çağdaş’ın haberine göre; 2015 yılında yaşanan olayda Gerze ilçesinde GİHDER’e bağlı kuran kursuna gelen erkek çocuklarına cinsel tacizde bulunan Ermiş, o zaman 7 yaşında olan A.B.T. isimli çocuğu kucağına oturtarak ve “Peygamberin bir günü” adlı kitabı okuturken tecavüz etmişti. Tecavüze uğrayan çocuk yaşadığı o anı şöyle anlatmıştı: “Ben bilgisayar masasında otururken yanıma geldi ve ‘beraber kitap okuyalım’ diyerek kendi odasına götürüp kapıyı arkadan kilitledi. Daha sonra masa üzerine kitap koyarak okumamı söyleyip beni kucağına oturttu ve benim pantolonumu aşağı doğru indirdikten sonra, kemerini açarak beni kucağına oturttu. Benimle birlikte ileri geri sallanarak cinsel organını bana temas ettirdi. Bu sırada canım çok yandı ve korktuğumdan bir şey diyemedim, donup kaldım. Bu olayların olduğu sırada kardeşim kapıyı açmaya çalışınca benim pantolonumu yukarı doğru çekerek, kucağından indirip kapıyı açtı.”

“İNŞALLAH HAPİSTE ÖLÜR”

Yargıtay kararı için konuşan baba C. T. ise “Cezasının onanması sevindirici ama bana göre verilen ceza az oldu. Rabbimden tek dileğim hapisten çıkamamasıdır. İnşallah hapiste ölür” dedi. Öte yandan baba Cemalettin T. mahkeme esnasında sinirlerine hakim olamamış ve sanık Rafet Ermiş ve avukatı ile mahkeme esnasında tartışma yaşamıştı. Bu nedenle C. T.’ye 14 ay hapis cezası verilmişti. O ceza için de acılı babanın bir üst mahkemelere olan itirazları sürüyor.

AKP’Lİ AVUKAT DA KURTARAMADI.

İslamcı dernek başkanı Rafet Ermiş’i, 7 Haziran 2015 seçiminde İstanbul’dan AKP milletvekili aday adayı olan Avukat Necip Kumandaveren savunuyordu. Tecavüze uğrayan çocuğun “Rafet Ermiş yanıma geldi ve beraber kitap okuyalım diyerek beni kendi odasına götürüp kapıyı arkadan kilitledi. Daha sonra masa üzerine ‘Peygamberin Bir Günü’ isimli kitabı koyarak okumamı söyleyip beni kucağına oturttu…” sözlerini mahkemede yalanlayarak itiraz eden avukat ile tecavüz mağduru baba mahkeme hakimi karşısında sözlü arbede yaşamışlardı.
 

Gerze Gündem Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
H.A.
H.A. - 5 yıl Önce

haberin veriliş tarzi çok yanlış dini hassasiyetlere edebe dikkat etmek lazims

Galyali
Galyali @H.A. - 4 ay Önce

Dinini alıp Arabistan'a gidebilirsin sayın peygamber artığı.

Orhan USTA
Orhan USTA - 5 yıl Önce

ne dini hassasiyeti? dini hassasiyet diye diye sömürülüyor bu toplum. bu tarz olaylar hiç gizlenmeden açık açık yazılmalı ve tartışma konusu yapılmalıdır ki hasır altı edilmesin. toplum kendi içindeki ahlaksızlıkları gizlerse bunlar devam eder gider. bu anlamda haberi veren gerzegündemhaber e teşekkürler.

H.D.
H.D. @Orhan USTA - 5 yıl Önce

hikmetdernegi.com ile bir bağlantısı var mı bu derneğin acaba? daha kısa yoldan sorayım hangi cemaatin derneği oluyor bu, bilen varsa cevaplayabilir mi, lütfen??

banner381
SIRADAKİ HABER