“Hülleci” Sahne Alıyor

“Hülleci” adlı tiyatro oyunu Pazar günü sahne alacak.

“Hülleci” Sahne Alıyor

 “Hülleci” Reşat Nuri Güntekin’in 1935 yılında yazdığı bir dolantı komedisi. Bizim coğrafyada hakim olan bir olguyu “Hülle” kavramını işliyor oyun. Medeni Kanunun kabulünden sonra terk edilmiş bir uygulamayı kimseyi rencide etmeden ve karı-koca ilişkisinin saygınlığını artırarak izleyicilere aktarıyor.

Nedir Hülle ? Eşini 3 kere boş ol diyerek boşayan bir erkeğin aynı kadınla yeniden evlenebilmesi için eşinin başka bir evlilik yapması durumu. Medeni Kanun ile terk edilen bu olay çok kere yanlış uygulanmış ve evliliklere zarar vermiş bir uygulama. Reşat Nuri Güntekin uygulamanın yanlışlığını komedi diliyle aktarıyor.

Gerze Sakin Tiyatro Genel Sanat Yönetmeni Can Tazebaş tarafından Hülleci adlı komedi oyunu, 27 Mart Pazar günü saat 19 30‘da Gerze Belediyesi Sedat Işıdı Kültür ve Sanat merkezinde tiyatro severlerle buluşacak. Bilet temini ve bilgi için 0 532 464 38 02 telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Aynı zaman tiyatro akşamı Sedat Işıdı Kültür ve Sanat merkezindeki gişe den de temin edebilirsiniz

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2022, 13:45

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
banner381
SIRADAKİ HABER