İdris Öztürk Seçildi

Mütevelli Heyeti seçimi için toplandılar.

İdris Öztürk  Seçildi

İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 2018 yılı faaliyet döneminde; Vakıf Mütevelli Heyetine seçilmek üzere; İlçemizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının kuruluş senetleri veya tüzüklerinde kuruluş amaçlarında 3294 sayılı Kanunda belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunmak üzere kurulan sivil toplum kuruluşlarında yönetici olarak görev yapanlar arasından 1 üye seçimi yapıldı.

14 Aralık 2017 Perşembe günü saat 14.00’te Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Leyla Öcal Tuna başkanlığında yapılan seçime ilçemizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından yedi tane üye katıldı. Gerçekleştirilen seçim ile 2018 yılı Mütevelli Heyetine üye olarak Gerze Muhtaç Talebeleri Koruma Derneği Başkanı İdris Öztürk seçildi.

3294 Sayılı Kanunun amacı; Fakru zaruret içinde ve muhtaç durumda bulunan vatandaşlar ile gerektiğinde her ne suretle olursa olsun Türkiye’ye kabul edilmiş veya gelmiş olan kişilere yardım etmek, sosyal adaleti pekiştirici tedbirler alarak gelir dağılımının adilane bir şekilde tevzi edilmesini sağlamak, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı teşvik etmektir.

Haber: Özge İnce

Gerze Gündem Haber

YORUM EKLE
banner381
SIRADAKİ HABER