Karadeniz SİAD Kuruldu

Karadenizli işadamları tarafından "Karadeniz Asıllı Sanayici ve İş Adamları Derneği" kuruldu.

Karadeniz SİAD Kuruldu

Karadeniz bölgesinde yer alan, Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize ve Artvin illerini kapsayan bölgeden Bursa’da yaşayanlar yeni bir dernek oluşturdu.

Derneği kamuoyuna tanıtan Karadeniz SİAD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Uzun, "Türkiye ekonomisini güçlendirmek maksadıyla yola çıktı. Kanun ve yönetmenlikler çerçevesinde, sanayici, adamı, üniversiteler, eğitim kurumları, meslek kuruluşlar, bilim ve teknoloji uzmanları ile beraber ticarî, sınaî, sosyal ve manevî güç birliği içerisinde, küresel değişim ve gelişmeleri yakından takip ederek, doğduğumuz şehir Bursa'mızda, doğduğumuz coğrafya Karadeniz'imizde, ülkemizde hızlı kalkınma projeleri geliştirmek istiyoruz" diye konuştu.

Karadeniz Asıllı Sanayici ve İşadamları Derneği'nin en önemli hedefinden de bahseden Uzun, "Buradaki en önemli gayemiz, Karadeniz'e sınır olan ülkeler ile Karadenizli iş adamlarını ve sanayi ticaret odalarını da içine alarak sinerji oluşturmak. Birlikte bu ülkelerle ticareti artırmaya çalışacağız. Ülke ekonomisine katkıda bulunmak gibi projeler üreteceğiz" şeklinde konuştu.

Kurucular Kurulu ise şöyle;

Süleyman Uzun, Ali Faruk Çolak, Mustafa Bakır, Talip Andıç, Eyüp Yetim, Ruşen Sever, Hayri Yüksel, Ali Tuğcu, Bekir Akyıldız, Hakan Uzun, Mehmet Atmaca, Celil Çolak, Hızır Çetinkaya, Osman Akın, Abdurrahman Levent Ezberci, Mehmet Kurt, Şadi Özdemir, Ahmet Balsüzen.

Gerze Gündem Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
nasiiii....
nasiiii.... - 6 yıl Önce

herkes bir koltuk sevdalısı bölün küçül rahat yutul mantığı

banner381
SIRADAKİ HABER