Kasım Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Kasım Ayı Meclis Toplantısı 07 Kasım 2018 Çarşamba bugün saat 14 00 da Belediye Meclis Toplantı Salonunda yapıldı.

Kasım Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı’nın başkanlığında gerçekleşen toplantıda gündemdeki 10 maddeye ek bir gündem maddesi görüşülerek başladı.

Gündemin birinci maddesinde İmar Komisyonu Raporları tek tek görüşülerek değerlendirildi. İmar planı değişikliği ile ilgili Hamidiye Mahallesi’nde ki bazı talepler tekrar değerlendirilerek görüşülmek üzere bir sonraki toplantıya ertelendi. Çarşı Mahallesi’nde ki Hüseyin Yüksek’e ait olan taşınmazın ticarethaneye dönüştürülmesiyle ilgili plan değişikliği talebi yapılan oylama sonucunda 6 ya 4 oy çokluğuyla kabul edildi.

Gündemin 2-3-4-8 ve 9. Maddelerinde yer alan Hamidiye, 19 Mayıs, Çarşı ve Köşk Mahallelerinde ki bazı pafta ve parsellerle ilgili imar planı değişikliğiyle ilgili maddeler komisyona havale edildi.

Köşk Mahallesi, 5 pafta, 40 ada, 100 nolu parselde bulunan kayıtlı taşınmazın yangın evi olmamasına rağmen Kentsel Tasarım alanı içine alındığı bu kararın düzeltilmesi için kentsel tasarım rehberi dışına çıkarılması talebi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin altıncı maddesinde ise şehit isimlerinin cadde ve sokaklara verilmesiyle ilgili talep görüşülerek kabul edildi.

Sonraki yedinci madde de ise ilçemiz hudutları içinde, belediyeye ait hisseli ve tam parsellerin satışıyla ilgili yetki talebi meclis üyelerinin onayına verildi.

Son olarak ek gündem maddesinde ise Dereyeri Mevkiinde bulunan isimsiz alanların adlandırılmasıyla ilgili alınan kararda “Uçuk Küme Evleri” olarak kabul edildi.

Gerze Gündem Haber

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 17:02

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
banner381
SIRADAKİ HABER