Kırk Dakikalık” Oturma Eylemi

Kamu emekçileri Ankara Katliamına olaydan 40 dakika sonra müdahele edilmesini basın açıklaması ve oturma eylemi le protesto ettiler.

Kırk Dakikalık” Oturma Eylemi

Ankara’da önceki gün düzenlenen “Barış, Emek ve Demokrasi” mitinginde patlatılan ve şu ana kadar 128 insanımızın hayatını kaybetmesine neden olan olayla ilgili olarak, YASTAYIZ sloganı ile KESK şubeler platformu basın açıklaması ve olayda yaralananlara, 40 dakika geç müdahele eden ambulansı protesto etmek amacıyla, Atatürk Meydanında 40 dakikalık oturma eylemi düzenlediler. “Savaşa inat, barış hemen şimdi”. “Faşizme karşı omuz omuza”, “Barış şehitleri ölümsüzdür” sloganları eşliğinde sürdürülen eylemde, mitinge bizzat katılan ve orada yaşadıklarını gözyaşlarına hakim olmaya çalışarak ifade etmeye çalışan KESK üyelerinin anlattıkları yürekleri burktu.

Demokrasi şehitlerinin asla unutulmayacağına vurgu yapılan basın açıklamasında;

ÜZGÜNÜZ, ÖFKELİYİZ, YASTAYIZ VE İSYANDAYIZ!

KATLİAMI VE KATILLERİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ!

10 Ekimde Ankara’da Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi için toplanmıştık. Saray’ın saltanatı uğruna aylardır dökülen kanlara dur demek, savaşa karşı, barışı savunmak için yollara düştük.

Kamu emekçilerinin, işçilerin, halkların özlemlerini haykırmak, umutlarını yaşatmak için, kandan ve savaştan beslenenlere karşı “Savaşa inat, barış hemen şimdi” demek için.

Türkiye’nin dört bir yanından, emek, barış ve demokrasi taleplerimizi haykırmak için gelmiş, kadını erkeği, genci yaşlısı, barış türküleriyle birlikte halaya durmuştuk.

Türkiye’nin göbeğinde Ankara Garı önünde, binlerce polisin gözü önünde patlattılar bombalarını, 128 canımızı aldılar aramızdan. Canımızdan can gitti, yüreklerimiz dağlandı. Annelerimizi, babalarımızı, kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı, yoldaşlarımızı kaybettik.

İki gündür yüreğimiz yanıyor, içimiz kanıyor. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyan ediyoruz .Bizler patlama sonrasında canlarımızı kurtarmaya çalışırken, polislerini gaz bombaları ile üzerimize salanlar, yüzümüze sırıtarak “güvenik zaafiyeti” yok diyorlar.

Hiç kimse bize bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin. Ankara’nın orta yerinde göz göre göre bombaları patlatanları, yakın tarihimizin en vahşi saldırısına göz yumanları biliyor, katillerin hepsini tanıyoruz.

Katiller; diktatörlük heveslileri 7 Haziran seçimlerinde kursaklarında kaldıkları için, ülkeyi kan gölüne çevirip, yaşanan ölümler üzerinden “oy avcılığı” yapanlardır.

Katiller; yarattıkları şiddet, korku ve katliam atmosferinde ”tek başına iktidar “ olmak için ülkeyi ataşe atıp, kendilerini kurtarmaya çalışanlardır.

Emek, barış ve demokrasi mitingimizi kana bulayanlara ve katliama seyirci kalanlara sesleniyoruz.

Bütün vahşetinizle, bütün şiddetinizle, bütün katliamlarınıza rağmen eşit, özgür, demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan vazgeçmeyeceği!

Bizi korkutmaya, yıldırmaya, sindirmeye çalışanlara sesleniyoruz: Siz ne kadar saldırırsanız saldırın, korkmayacağız, yılmayacağız, unutmayacağız ve asla affetmeyeceğiz!

Hepiniz döktüğünüz kanda boğulacaksınız!

Kanlı ellerinizle işlediğiniz bütün suçlardan yargılanacak ve hesap vereceksiniz!

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB olarak katliamda kaybettiğimiz arkadaşlarımızı anmak, faşist katliamı protesto etmek için dünden itibaren 3 günlük yastayız. Bugün ve yarın bütün Türkiye’de Grevdeyiz!

Acımız büyük, yaralarımız derindir!

Katiller ve arkasındaki güçler bulunana kadar bize rahat yok!

Katliamın sorumluları hesap verene kadar susmayacağız, yılmayacağız ve asla affetmeyeceğiz!

Hepimizin başı sağ olsun!


 

Gerze Gündem Haber

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2015, 17:46

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
YORUMLAR
hakkı
hakkı - 9 yıl Önce

duyarlı gerzeliler

gerzeli
gerzeli - 9 yıl Önce

orada 2 kişi sağ ellerini havaya kaldırmış bu neyin işareti acaba..

Doğrucu Memet
Doğrucu Memet @gerzeli - 9 yıl Önce

birkere sağ el değil, sol kol; öküz altında buzağı arayan her şeye yorum yapma hastalığına kapılmış gerzeli...

mutlu
mutlu - 9 yıl Önce

yaşa başa taşa oturulmaz.... cok oturmayın taşa üşütürsünüz

gerzei
gerzei - 9 yıl Önce

doğrucu memet ; sağ el sol el farketmez ben bilmediğim bir işareti sordum. siz ölen pkk lılar için oturma eylemi yapın ondan sonra gerzeli öküz altında buzağı aramayın deyin.ölen her vatandaşın üzerine neden pkk paçavraları örtüldü.Allah göstermesin gerzeden gidenlerde ölseydi onların üzerine de mi bu paçavraları öretecektiniz.demek neymiş düşmanımız sadece kürtler değil miş ?

banner381
SIRADAKİ HABER