Mağdurları Ziyaret etti

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, kar yağışından çatıları çöken işyerlerini ziyaret etti

Mağdurları Ziyaret etti

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sinop'ta son günlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle Organize Sanayi Bölgesinde çatıları çöken  işyerlerini ziyaret etti. İşyerlerini Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, OSB Yönetim Kurulu Üyesi Kurtuluş Kaya, AK Parti İl Başkanı Ali Çöpçü, Merkez İlçe Başkanı Fatih Özçelik ve ilgili yetkililer ile birlikte gezen Milletvekili Nazım Maviş, iş yeri sahipleriyle görüşerek bilgiler aldı ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Bu arada Sinop’un Erfelek ilçesinde de kapalı kestane pazarı kar nedeniyle çöktü 3 araç çöken çatı altında kaldı.

 

NAZIM MAVİŞ: VALİLİĞİMİZ ELİNDEN GELENİ YAPACAK

Çatısı çöken işyerini ziyaret eden ve mağdur iş adamları ve esnaflarla görüşen AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, işyerlerini vali ile birlikte ziyaret ettiklerini ifade ederek şöyle konuştu.

“Mağdur olan hemşerilerime geçmiş olsun diyorum. Sayın Valimiz ile birlikte işyerlerini gezdik, ekipler hasar tespitini yapacak. Sinop merkezi dışında da bazı olumsuz haberler aldık. Oralarla ilgili de valilik gerekli bilgileri aldı.” şeklinde konuştu.

 

HERKES TEYAKKUZDA

Sinop Milletvekili Nazım Maviş konuşmasının devamında yapılan çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi.

“Kapanan köy yollarımızın açılması için ekiplerimiz çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Hastalarımız, yaşlılar, kimsesizler ve cenazelerimizin olduğu köylerimiz öncelikli olmak üzere tüm ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Valilikte oluşturulan kriz masasını ziyaret ederek çalışmaları yerinde takip ettik. Kriz yönetiminin çalışmaları hakkında bilgi aldık. OSB’yi Valimiz, AK Parti İl Başkanımız, Merkez İlçe Başkanımız ve OSB Yönetim Kurulu Üyelerimizle ziyaret ettik. Çatısı çöken ve hasar gören işyerlerimizin durumlarını yerinde inceledik. Ekipleri gerekli inceleme ve hasar tespit çalışması için görevlendirdik.Risk altındaki bazı binalarla ilgili’de önlem alınmak üzere ekipler yönlendirdik.” dedi.
Gerze Gündem Haber

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2016, 12:03

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
banner381
SIRADAKİ HABER