Protokol Tamam

İlçemizde merakla beklenen ve ilgiyle takip edilen doğalgaz projesinde çalışmaları yürüten Akmercan LTD. ŞTİ. İle Gerze Belediyesi arasında protokol imzalandı.

Protokol Tamam

Gerze’ye yapılacak olan Doğalgaz hatları, doğalgaz dağıtım şebekeleri ve oluşacak üst yapı tamiratları ile ilgili imzalanan protokolde Gerze Belediye Başkanı Osman BELOVACIKLI, Akmercan Genel Müdürü, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet AYDIN, Belediye Fen İşleri Müdürü İnşaat Mühendisi Özgür BÜYÜK ve Atatürk Mahallesi Muhtarı Rıza ÖZTÜRK yer aldı.

Atatürk Mahallesi sakinlerini temsilen katılan Muhtar Rıza ÖZTÜRK’e açıklamada bulunan şirket yetkilileri, gerekli incelemeleri gün itibariyle başlatılacağını ve çalışmaların bu doğrultuda devam edeceğini belirttiler. 2017 yılından bu yana yapılan çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulunan yetkililer anlaşma gereği 2017 yılında Atatürk Mahallesi’ne 5 km. hat döşediklerini belirterek, 2018 yılı içerisinde de ilçemiz Hamidiye Mahallesi ve 19 Mayıs Mahallesine toplam 10 km. gaz hattı döşeyeceklerini söyledi.

Gerçekleştirilen protokol imzalama töreninde anlaşmaya varılmasının ardından açıklamalarda bulunan Belovacıklı ise yaptığı açıklamada; “Gördüğünüz üzere her çalışmamızda olduğu gibi ilçemizin doğalgaz projesi kapsamında da imzalarımızı şeffaf bir anlayışla herkese açık bir şekilde atıyoruz. Bazı siyasi rant gözeten vatandaşlar yürütmekte olunan doğalgaz çalışmaları ile ilgili CİMER ve BİMER’e şikayet dilekçelerinde bulunmuşlardı. Özellikle vurgulamak isterim ki bizler Gerze’nin bir adım ileriye gidebilmesi ve vatandaşın refah seviyesini yukarılara çekebilmek adına mücadele ediyoruz. Yani diyoruz ki, doğalgaz çalışmalarını yavaşlatma veya durdurma gibi şeyler söz konusu dahi olamaz. Bunların hepsi tamamen saçmalıktır. Şirketinde açıkladığı üzere protokol gereği 2017 yılı sonunda başlatılan çalışmalarda aynı yıl içerisinde Atatürk Mahallesi’ne 5 km. gaz döşendi. Devam eden çalışmalarda yine protokol gereği 2018 yılında 19 Mayıs Mahallesi ve Hamidiye Mahallesi’ne 10 km. hat döşenecek. Alnımız ak, yüzümüz pek. Vatandaşımızın çıkarları doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalarda imzaları atılan protokol halkın takdiri doğrultusunda atılmıştır. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Gerze Gündem Haber

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
banner381
SIRADAKİ HABER