Sağır’dan Kandil Mesajı

Gerze İl Genel Meclis Üyesi A. Adayı İrfan Sağır, Mevlid Kandili’nin tüm İslam alemine barış ve huzur getirmesini diledi.

Sağır’dan Kandil Mesajı

İki cihan güneşi Efendimiz Hazreti Muhammed (S.A.V)’in dünyayı şereflendirdiği gün olan Mevlid kandilinin hayırlara vesile olmasını dileyen Gerze İl Genel Meclis Üyesi A. Adayı İrfan Sağır, mesajını şu şekilde sürdürdü:

“Mevlid Kandili, sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in doğum günüdür. Her konuda karanlığa gömülen cihan fahri kainat efendimizin doğumuyla aydınlanmış ve daha büyük bir anlam kazanmıştır. Kuran’a dayanan yüce ahlakı, merhameti ve adaleti, sabrı ve cömertliğiyle insanlığın en güzel örneği peygamber efendimizdir. O’nun getirdiği din ve bizlere verdiği mesajlarla karanlıklar aydınlığa, nefretler sevgiye dönüşüyor. Bugün, hepimizin üzerinde durması gereken şey de, O’nun güzel ahlakı ve bizlere öğrettikleri olmalıdır. Bugün tüm kırgınlıklar, yerini sevgi ve hoşgörüye bırakmalıdır. İslam âlemi olarak bu gece de, O’nun yüzü suyu hürmetine dualar ederek, O’nun sevgisi etrafında kalplerimizi birleştireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandilinin tüm insanlığa sevgi, huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyorum.”

Gerze Gündem Haber

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
banner381
SIRADAKİ HABER