Şehitlerimizin Ruhuna Mevlid-İ Şerif Okundu

Geçtiğimiz gün İdlib’de gerçekleşen hain saldırı sonucu şehadet mertebesine ulaşan şehitlerimiz için Gerze Belediyesi ve İlçe Müftülüğü tarafından ortaklaşa tertip edilen programla Mevlid-i Şerif okundu.

Şehitlerimizin Ruhuna Mevlid-İ Şerif Okundu

Gerze Merkez Yeni Camii’nde gerçekleşen “Mehmetçiğe Destek, Şehitlere Rahmet” programı altında Akşam ve Yatsı Namazı arası programa iştirak eden cemaat, ellerini semaya yükselterek şehitlerimize rahmet etti. Mehmetçik için Fetih, Yasin ve Nuh Sureleri okunurken, İlçe Müftüsü Bayram KARAR ve ilçemizde görev yapan imamlar tarafından da şehitlerimize dualar gönderildi.

Programın sonunda açıklama yapan Başkan ŞENSOY; “Geçtiğimiz günlerde İdlib’de yaşanan hain saldırıda yitirdiğimiz canlar yüreğimizi yakıyor. Acısı dinmeyecek olan bu hadise de dualarımızla Mehmetçiğe destek, şehitlerimize ise rahmet olmak istedik. Bu kapsamda İlçe Müftülüğümüzle birlikte yaptığımız programla vatanı için canlarını siper eden kahraman askerlerimize dualarımızı gönderdik. Allah-ü Teâlâ etmiş olduğumuz duaları kabul eylesin. Şehitlerimize rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.” dedi.

Gerze Gündem Haber

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
banner381
SIRADAKİ HABER