Şirin Gerze Yılın İlçesi Seçildi

Yılın İlçesi ödülünü almak için İzmir’e gidecekler.

Şirin Gerze Yılın İlçesi Seçildi

Şehirlerin ve değerlerinin etkili pazarlanması ve markalanması, kentsel kimliğin korunması ve katma değer yaratılması amacıyla hayata geçirilen Yaşayan Şehirler Platformu, Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliği ve T.C Kalkınma Bakanlığı ile T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle düzenlediği “INTERNATIONAL CITY AWARDS TURKEY (Şehir Ödülleri Türkiye)” kapsamında pek çok ilçe arasından Gerze’yi YILIN İLÇESİ ödülüne layık buldu.


Yaşayan Şehirler Platformu; eğitip, geliştiren, sistemli, güçlü, değerlerini ve ürünlerini koruyup, katma değere dönüştürebilen, yerelden kalkınma hamleleri geliştirip, uygulayabilen, kendini iyi tanıyıp, farkındalık yaratan, "yaşayan şehirler" yaratma amacıyla faaliyetlerine devam etmektedir.
Bu doğrultuda, şehir ve bölgelerdeki paydaşların gelişme süreciyle ilgili farkındalığının arttırılması, kentin geleceğini şekillendirecek doğru proje ve uygulamaların tanıtılması, diğer kentlerdeki paydaşlar ile paylaşılması, yeni proje ve uygulamaların cesaretlendirilmesi, fikir alışverişi için uygun ortak bir zemin oluşturması amacıyla “Umut Işığı Temalı Paydaş Ödülleri”, “Özel Ödüller” ve “Bilim Işığı Temalı Akademik Ödüller” kategorilerinde ödül düzenlenmiştir.
Gerze Belediyesi, Dış İlişkiler Sorumlusu Burak Caner ÇAĞLAYAN ve Cittaslow Gerze Temsilcisi Zeynep Dilem ALTUNEL tarafından hazırlanan ve Gerze Belediyesi’nin şimdiye kadar gerçekleştirmiş olduğu iyi uygulamaların yer aldığı proje dosyasıyla “Umut Işığı Ödülü: Yılın İlçesi” ödülüne başvuruda bulunmuş, söz konusu proje, aralarında pek çok akademisyen, milletvekili, bakanlık müsteşarı, belediye başkanı ve üst düzey yöneticinin bulunduğu seçkin jüri üyeleri tarafından “Yılın İlçesi” ödülüne layık bulunmuştur.
Ödül töreni 29 Eylül 2017 tarihinde İzmir Sabancı Kültür Sarayı’nda düzenlenecek olup, ödül Belediye Başkanımız Sn. Osman Belovacıklı’ya takdim edilecektir.

Gerze Gündem Haber

YORUM EKLE
banner381
SIRADAKİ HABER