Tam Destek

393 sayılı Belediye Kanununun 20.maddesine eklenen fıkra gereğince, Gerze Belediye Meclisi 2019 yılı ikinci olağanüstü toplantısını gerçekleştirdi.

Tam Destek

Saat 15’de Belediye Meclisi’nde başlanan toplantıda açılış ve yoklamanın ardından bir önceki meclis karar özetinin tasdiki gerçekleştirildi.

Ardından ise Gerze Belediyesi Meclis Başkanı Cevat ŞENSOY Barış Pınarı Harekatı’nın Gerze Belediye Meclisi’nce desteklenmesi için oylara sunum öncesinde bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan ŞENSOY yaptığı konuşmada; Bildiğiniz üzere Barış Pınarı Harekâtı başlatıldı ve kahraman Mehmetçiğimiz harekât bölgesinde. Bu sebeple sizlere belediyemiz adına bir mesaj okumak istiyorum.

Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAS'in varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır.

Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına Barış Pınar Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.

Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dal ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır. Ülkemizin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye'nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir.

Bu çerçevede, Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü, siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.

Gerze Belediyesi olarak ülkemizin birlik ve bütünlüğü için tüm meclis üyelerimizin de aynı duygu ve düşüncede olduğu kanaatindeyim Belediye Meclisi olarak Barış Pınarı Harekâtını desteklediğimizi meclis kararı alarakta göstermek istiyoruz. Barış Pınarı Harekâtının Gerze Belediye Meclisi tarafından desteklenmesi talebini oylarınıza sunuyorum.” Dedi.

Belediye Başkanı Cevat ŞENSOY konuşmasının ardından talebi oylara sunarken, Gerze Belediye Meclisi oy birliğiyle Barış Pınarı Harekatı’na destek verdi.

Gerze Gündem Haber

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuz YİĞİT
Yavuz YİĞİT - 4 yıl Önce

bu konuşmayı yapmak için geç kalındı sanırım. çünkü fatihalarla girilen sınırötesinden tweet ler ile çıkıldı. hepimizin ortak düşüncesi ordu sefere çıkıyorsa her tartışma biter dualar başlar idi fakat bazılarının mal varlıklarının araştırılmaya başlaması nedeniyle harekat sonlandırıldı yada geri çekilme oldu. her ne olursa olsun bu vatan 3-5 kişi vede bu kişilerin kasaları hakkındaki fantezik düşüncelerinden daha değerlidir.

banner381
SIRADAKİ HABER