AK Parti Sinop Adayları Açıklandı

Başkan Erdoğan'ın liderliğinde 2023 seçimlerine hazırlanan AK Parti 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri için Sinop adaylarını belirledi.

AK Parti Sinop Adayları Açıklandı

İki milletvekili çıkartan Sinop'ta AK Parti listesine mevcut Milletvekili Dr. Nazım Maviş ile Sinoplu İş İnsanı Seyit Ali Çetin girdi.

1. sıra milletvekili adayı Dr. Nazım Maviş, ikinci sıra aday ise Seyit Ali Çetin olarak belirlenirken, aday adaylık yarışında Sinop'ta 17 kişi yarışıyordu.

Nazım Maviş
1971 Sinop Boyabat'da doğdu. 1989 yılında Boyabat İ.H.L.’nden, 1993 yılında Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

1998 yılında yüksek lisansını, “Türk Siyasal Yaşamında Milli Görüşün Doğuşu: MNP” konulu yüksek lisans teziyle Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi Anabilim Dalında tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi anabilim dalında, “1990 Sonrası İslamcılığın Değişen Siyasal Dili” konulu doktora tez çalışması tamamlanmak üzere. Akademik Çalışma Alanları: “Cumhuriyet Dönemi Düşünce Hareketleri”, “İslamcılık”, “Demokrasi, Siyasi Partiler, Seçimler”, “İnsan Hakları ve Özgürlükler Teorisi”, “Gençlik Hareketleri”.

1993-1997 yılları arasında Milli Gençlik Vakfı Ankara Şube Başkanlığı, 1997-1999 yılları arasında da MGV Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. Halen Birlik Vakfı Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı ve MÜSİAD Ankara Şubesi Eğitim ve Danışmanlık Sektör Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütüyor. Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) Üyesi. 2010 yılında SP Genel Başkan Yardımcılığı, 2010-2012 yılları arasında HAS Parti GİK Üyeliği görevlerinde bulundu. 30 Eylül 2012 tarihinde yapılan AK Parti Kongresinde MKYK Yedek Üyeliği’ne seçildi. 2014 yılında AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. AK Parti Siyaset Akademisinde “Demokrasi ve İnsan Hakları” ve “Deneyim ve Vizyon Paylaşımı” dersleri verdi.

“Milli Görüş’ün Doğuşu: MNP” isimli yayınlanmış bir kitabım bulunuyor. TDV İslam Ansiklopedisi’nde madde yazarlığı yaptı. Yeni Şafak ve çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunuyor. Almıla Dergisi Yazı Kurulu Üyesi.

1994-1998 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Bel-Ya A.Ş. Denetim Kurulu Üyeliği yaptı. 1998 yılında Devlet Malzeme Ofisi Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Çözüm Dergisi Dershaneleri, Çözüm Koleji ve Eğitim Yayıncılığı yapan Çözüm, Martı ve Beyaz Kalem Yayınlarının ortağı ve yönetim kurulu üyesi. Evli ve üç çocuk babası.

Seyit Ali Çetin
1970 Sinop Mertoğlu Köyünde doğdu. İlk, orta ve Lise tahsilini Sinop merkez de tamamladıktan sonra abileri ile birlikte çalışma hayatıma başladı. Halen kurmuş olduğu aile şirketinin yöneticiliği yapmakta. Şirket faaliyet alanları; Nakliyat, lojistik, odun kömür ticareti, akaryakıt İstasyonları işletmeciliği, hazır beton tesisi, inşaat ve zemin iyileştirme işleri. 2008 yılından itibaren Sinop İli Merkez ilçesinde faaliyet gösteren S.S.6 No’lu Dolmuşçular ve Halk Otobüsleri Koop. Başkanlığını yürütmekte olan Seyit Ali Çetin, İHH Sinop İl Yönetim Kurulu üyeliği, Sinop İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, Sinop İYC Yönetim Kurulu üyeliği, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeliği ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Sinop’ta aktif olarak ticaretim devam etmekte. Seyit Ali Çetin evli ve 2 çocuk babası.

Gerze Gündem Haber

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
YORUMLAR
hayri
hayri - 9 ay Önce

il teşkilatıyla alay edilmiş bir boyabattan başka aday çıkamıyor ne boyabatmış arkadaş ikisinede oy yok

Yılmaz
Yılmaz - 8 ay Önce

Yine boyabat yine boyabat
Neden il baskani gösterilmedi.

gerzeli
gerzeli - 9 ay Önce

yüksek sıralamada yok hani sahanın en iyisi idi

banner381
SIRADAKİ HABER