Altay 3. Bölgeden Aday

Sinop’tan CHP'den Barış Karadeniz ve Mustafa Acun

Altay 3. Bölgeden Aday

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sinop başta olmak üzere bir çok ilin milletvekili aday listelerini belirlemek için önceki gün sabaha kadar toplantı yaptı. CHP milletvekili aday listelerinde Kemal Kılıçdaroğlu 82 ismin üstünü çizdi. CHP 'de kontenjan adaylar olarak da bazı isimler listelerde yer aldı. Engin Altay ise İstanbul 3. bölge CHP adayları arasında 3. sıraya yerleşti.  

 

CHP'de Sinop Milletvekili adayları 29 Mart tarihinde yapılan ön seçim sonuçlarına göre belirlendi. Buna göre; 1. sırada Barış karadeniz, 2. sırada ise Mustafa Acun yer aldı. 

 

Barış Karadeniz:

27.08.1975 yılında Sinop’ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Sinop’ta tamamladı. Yükseköğrenimimi Muğla Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünde tamamladı.

 

Askerlik görevimi Tokat’ta Jandarma olarak yaptı. Askerden geldikten sonra 2000 ve 2001 yıllarında Bektaşağa ve Türkeli Çatak köylerinde sözleşmeli öğretmen olarak görev yaptı.

 

2003 yılında şu anki ortağıyla beraber Emek Muhasebe ve Mali Müşavirlik bürosunu faaliyete geçirme kararı aldı. Bürosu halen muhasebe ve mali müşavirlik alanında başarıyla hizmet vermekte.

 

Siyasi kariyeri: 1994 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Parti Gençlik Kollarıyla başlayan siyasallaşma süreci, bu partinin Cumhuriyet Halk Partisiyle birleşmesiyle birlikte CHP çatısı altında devam etti.

 

İlerleyen yıllarda daha çok sorumluluk alarak Cumhuriyet Halk Partisi’nde Sinop İl Yönetim Kurulu üyeliği, İl Saymanlığı görevlerini üstlendi. Bu görevlerin ardından 2009 yılında Sinop Merkez İlçe Başkanlığı’na seçildi. 

 

23 Aralık 2014 tarihinde milletvekili aday adayı olmak üzere Sinop Merkez İlçe Başkanlığı görevinden istifa etti. CHP tarafından aday belirleme süreci kapsamında 29 Mart 2015 tarihinde yapılan ve 5 aoay adayının yarıştığı ön seçimden en fazla oyu alarak birinci çıktı.  

 

Üyesi bulunduğu sivil toplum kuruluşları arasında, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Nükleer Karşıtı Platfom, Sinop Avcılar  Kulübü, SAYK, SİNOFF ve ALDER  bulunmakta.

 

Barış Karadeniz evli, iyi derecede İngilizce bilmekte.
Kaynak: Vitrin Haber

Gerze Gündem Haber

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2015, 18:30

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
YORUMLAR
GERZELİ
GERZELİ - 9 yıl Önce

göbeği̇ni̇ kaşiyan adam ya kardeşi̇m bu adaylari nerden buldunuz engi̇n altay akilli adam si̇noptan chp çikamayacak kendi̇ni̇ hemen i̇stanbula atti i̇stanbul nasilsa garanti̇ ama i̇nşllah i̇stanbuldanda çikamaz mi̇llt uyandi bu hükümet gi̇bi̇ ki̇mse ülkeyi̇ yönetemez sakata bakana tütün di̇kene hemde 30yil önceki̇ne maaş veri̇yor bunu chp mi̇ yapacak o anca noterden tasti̇k yaptirir kendi̇ni̇ noterden başbakan yaptirsin tasti̇ği̇ de mi̇llete göstersi̇n

banner381
SIRADAKİ HABER