İYİ Partide Yeni Yüzler

İYİ Parti Gerze Gençlik Teşkilatının geleneksel hale getirdiği Cumartesi çay sohbetlerinin 6.sı bu hafta çok özel bir güne denk geldi ve 19 Mayıs’ın yıl dönümünde Küpler Aile Çay Bahçesinde düzenlendi…

İYİ Partide Yeni Yüzler

İYİ Parti İlçe Başkanlığı sekreteri Muazzez Köse’nin hoş geldiniz konuşmasıyla geceye başlandıktan sonra İlçe Başkanı Cemal Yıldız’a söz verildi.

Cemal Yıldız konuşmasına, bu hafta aralarına yeni katılanları tanıtarak başladı. Her hafta yeni yüzleri teşkilatlarına kazandırdıkları için Gerze İYİ Gençliğe teşekkür eden Yıldız, günün anlam ve önemini ifade eden duygularını davetlilere ileterek sözü Gerze İlçe Teşkilatı Başkan yardımcılarından İbrahim Arat’a verdi. Arat bütün davetlilere ayrı ayrı hoş geldiniz derken, yeni yüzlerin her hafta artmasından duyduğu mutluluğu ve ardından bu özel günle alakalı düşüncelerini ifade ederek sözü bir diğer başkan yardımcısı Veysel Baykut’a devretti. Baykut geride bıraktığımız haftalarda demokrasinin içine sokulduğu zorbalıklardan bahsederek 15 İYİ vekil’e değindi. İYİ Parti’nin seçimlere girememesi için düzenlenen kumpasları ve bu kumpaslardan nasıl bir dirayetle çıktıklarından, milletimizin sadece 6 saatte, Cumhurbaşkanlığı için gereken 100.000 imzayı vermek için adeta birbirleriyle yarış ettiğinden bahsetti.

Geceye Dikmen ilçesi Yaylabeyi köyü muhtar adayı olan Ramazan Gül’ün eski bir AKP’li olduğunun fakat artık TAMAM diyerek İYİ Partiye destek vereceğini belirten ve davetlilerin beğenisini toplayan konuşmasından sonra Gerze köylerinden olan Çırnık’tan muhtar adayı olacağını belirten ve birkaç hafta önce tıpkı bu hafta aralarına katılan Ramazan Gül gibi AKP’ye artık TAMAM diyerek İYİ Parti teşkilatına katılan, İlçemiz esnaflarından Ramiz Uyanık ve esnaflığın artık iyice zorlaştığı tepkisiyle İYİ Parti’ye katıldığını belirten Aziz Sezer’in konuşmalarından sonra söz alan İYİ Parti Gerze İlçe Başkan Yardımcısı Yavuz Yiğit’in konuşmasıyla devam etti.

Yiğit konuşmasında; “Bundan 99 sene önce Atalarımızın canlarını vermeleri sayesinde bugün buralarda rahat rahat oturabiliyoruz. Bu maneviyatı Türkiye Cumhuriyetinde, Kürt elebaşı Barzani ve Pkk sempatizanı ve üyesi Şivan Perver’e sözde PKK paçavrasını göndere çektirenler bilemez! Türkiye Cumhuriyetinde Türk ismini sindiremeyip tabelalardan sildirmek isteyenler bilemez! “One Minute” deyip şov yapan fakat sonrasında İsrail’e muhtacız açıklaması yapanlar bilemez! Mavi Marmara gemisinde kaybettiğimiz 9 can’ı 20 milyon $’a satanlar bilemez! Ülkenin üretim ve gelir kaynaklarını satıp bizi saman için bile dışa bağımlı yapanlar bilemez! Vatandaşının parasıyla yapıp, “Yol, köprü yaptım” diye çığırtkanlık yapıp fakat geçsekte geçmesekte bizden halâ para kesip yolu yaptırdıklarını besleyenler bilemez! Canını dişine takıp 19 Mayıs ateşini yakıp, yurdu düşmanlardan temizleyen Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’e ayyaş diyenler bilemez! Dünyada 16 kişide bulunan Yahudi üstün hizmet madalyasına sahip tek Müslüman (!) olan ve Kudüs üzerinden siyaset yapmaya çalışırken, o madalyayı çıkartıp atmayanlar bilemez!” sözlerine yer verdi…

Gece, İYİ Parti teşkilatına bu hafta yeni katılan katılımcıların konuşmalarıyla devam edildikten sonra 7. Cumartesi Çay sohbetlerinin gündemi ve saati belirlenmesinin ardından hatıra fotoğrafları çektirilip sonra erdi.

Gerze Gündem Haber

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
YORUMLAR
NASİİİİİİİ...........
NASİİİİİİİ........... - 5 yıl Önce

24 hazirandan sonra ne çay kalir ne sohbet

GerGer
GerGer - 5 yıl Önce

Bu kadar milliyetçiydiniz madem neden MHP yi bıraktınız gençler neden davanızdan vazgeçip abidik kubidik bi partinin peşinden koşuyonuz.

banner381
SIRADAKİ HABER