Kara’dan Basın Açıklaması

12 Mayıs 2017 Cuma Özel bir Televizyon kanalında Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için söylenen çirkin söz ve iftiralara Cumhuriyet Halk Partisi Gerze İlçe Başkanı İlknur Kara basın açıklaması yaptı.

Kara’dan Basın Açıklaması

Gerze İlçe Başkanı İlknur Kara “Basına ve Kamuoyuna ;

Son dönemlerde Cumhuriyetimizin, ülkemizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ailesine ulusal düzeyde yayın yapan televizyon ve sosyal medya üzerinden akıl almaz çirkinliklere iftira ve ithamlarla saldırıldığına tanık olmaktayız. Latife Hanım Çankaya’nın ikinci first lady’simiydi? sorusuyla hazırlanan Tvnet te Derin Tarih adlı programda, Afet İnan Hanımefendi hakkında skandal ifadelerde bulunmuştur. Program konuğu Süleyman Yeşilyurt adlı şahsiyetsiz, Afet İnanın aile geçmişinden ve babasının mesleğinden yola çıkarak kendisinin manevi evlat olamayacağını iddia etmiştir. Ulusal yayın yapan bir kanalda hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hem de onun manevi kızı hakkında akıl almaz iddialarda bulunmuştur.

Ayrıca sosyal medya da dolaşan bir videoda Hasan Akar isimli bir şahsiyetsiz daha Atamız ve ailesi hakkında iftira insanlık dışı, ahlak dışı itham ve iftiralarda bulunmaktadır.

Atamız; ülkemizi dünya medeniyetlerinden çok geride eğitim ve bilimde harap bir şekilde olan, savaşlardan yılmış, yoksul bırakılmış, ekonomisi bitik, halkı sefalet içinde yaşayan bir halden, çok kısa sürede tüm dünyanın hayran olduğu bir noktaya getirmiştir. Tüm dünya tarafından özenilecek bir noktaya gelen ülkemizde hiçbir hakkı olmayan gariban halkımız Demokrasi ve Cumhuriyet ile bir çok hakka Mustafa Kemal Atatürk ve devrimleri gerçekleştirdiği arkadaşları sayesinde ulaşmıştır.

Son dönemlerde herkes tarafından fark edildiği üzere hükümet üyelerinden, Tv yorumcularına kadar bir çok kişinin ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı olan Mustafa Kemal Atatürk’e karşı açık yada üstü kapalı olarak hakaret dolu sözleri ve bazı eylemleri devam etmektedir. Bunun son örneğini de Tvnet televizyonunda program yapan Süleyman Yeşilyurt, Mustafa Armağan, Yavuz Bahadıroğlu ve internette dolaşan Hasan Akar isimli şahsiyetsizlerin hakaret iftira ve insanlık dışı ifadeleriyle doruk noktasına çıkmıştır.

Toplumu bölmeye ,Ulu Önderimiz ve ailesi hakkında yaptıkları çirkin iftiralara inandırmaya, Atamızı itibarsızlaştırmaya, Cumhuriyet devrimlerini ortadan kaldırmaya çalışan bu insanlar ne yaparlarsa yapsınlar amaçlarına ulaşamayacaklardır.Toplumu yanıltmaya ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün itibarını zedelemeye çalışan iftiracıların karşısında dimdik duracağız. Atatürk’ü karalamaya çalışmak kimsenin haddi değildir. Saraydan aldığı emirlerle Cumhuriyeti ve onun değerlerini yok etmeye çalışan bu şahsiyetsizler karşısında Cumhuriyet Halk Partisini ve Cumhuriyet devrimlerine inanan milyonları bulacaktır.

Saygılarımla

İlknur KARA

Cumhuriyet Halk Partisi Gerze İlçe Başkanı

Gerze Gündem Haber

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
banner381
SIRADAKİ HABER