Şanlan Aday Adaylığını Açıkladı!

İYİ Parti Sinop İl Teşkilatı 3. Olağan İl Kongresini gerçekleştirdi.

Şanlan Aday Adaylığını Açıkladı!

Kongrede İl Başkanı Yılmaz Şanlan, İl Başkanlığına devam etmeyeceğini söyleyerek milletvekili aday adaylığını açıkladı.
Sebahattin Ali Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongrede İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından olağan kongre divanı oluşturuldu. İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’ın divan başkanı seçilmesiyle kongre devam etti. İl ve ilçe teşkilatları yoğun katılım gösterdiği kongreye tek liste giren Serpil Ünlütürk ise İYİ Parti Sinop İl Başkanı olarak seçildi.

ÜNLÜTÜRK; “HUZURUNUZDA SÖZ VERİYORUM.”
Gelir-gider ve faaliyet raporlarının okunmasının ardından açılış konuşması yapan Serpil Ünlütürk; “3 buçuk yıl şerefle yürüttüğüm merkez ilçe başkanlığından sonra, İl Başkanım Yılmaz Şanlan, ilçe başkanlarım ve teşkilat mensuplarının teveccühüyle il başkanlığı görevi bana verildi. Onurunun büyüklüğü kadar, sorumluluğunun da büyük olduğu bu görevi layıkıyla yerine getirmek için elimden geleni fazlasıyla yapacağıma huzurunuz da söz veriyorum.” İfadelerine yer verdi.

ŞANLAN; “ADAY ADAYLIĞIMI AÇIKTAN İLAN EDİYORUM.”
Sinop'a hak ettiği hizmeti vermek milletvekili aday adayı olduğunu söyleyen Yılmaz Şanlan ise; “Bugün şahsım ve Sinop adına yeni bir başlangıcın ilk adımlarına bismillah diyorum. Buradan tüm teşkilatlarımın huzurunda siz değerli dava arkadaşlarımın ve çok kıymetli misafirlerimizin önünde ve yıllardır kader birliği yaptığım değerli dostlarımın yanında mensubiyetinden ve temsiliyetinden şeref duyduğum Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ile yol yürümekten onur duyduğum iyiler ve cesurlar hareketinin milletvekili aday adayı olacağımı tüm kamuoyuna ve sizlere açıktan ilan ediyorum. Bu salondan tüm hemşehrilerime sesleniyorum. Yıllardır ihmal edilen Sinop’umuza hak ettiği hizmetleri vermek için, gecemizi gündüzümüze katmak için, önümüzdeki seçimlerde milletvekili aday adayıyım. Siyaset tarzımızı yol arkadaşlarımız bilir. Asla bir gurubun, bir ekibin adayı, temsilcisi, vekili, silahşörü, kalemşörü bugüne kadar olmadık. Bundan sonrada olmayacağım. Allah nasip eder sizler takdir eder seçilirsek Sinop’un, milletin ve tüm hemşehrilerimin temsilcisi milletin vekili olacağım.” dedi.

Öte yandan İYİ Parti Sinop 3. Olağan Kongresine; İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Yıldız, CHP Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel, Demokrat Parti Genel Merkez Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Buse Köseren, Demokrat Parti Sinop İl Başkanı Turan Fehmi Özdemir, CHP Sinop Merkez İlçe Başkanı Tolga Kara, DEVA Partisi Sinop İl Başkan Yardımcısı Hakan Er, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salim Akbaş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haydar Gündoğdu, STK temsilcileri, partililer, muhtarlar ve basın mensupları katıldı.

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Serpil Ünlütürk’ün listesi şu şekilde;
İl Başkanı Serpil Ünlütürk, Orhan Bal, Mahmut Gümüş, Ünzüle Aslan, Şehri Erakıncı, Fatma Baş, Seda Sağır, Aynur Yüksek, Fuat Otaç, Erkan Akliman, Vecdi Surat, Erdal Alkan, Rıvan Akköy, Rıfat Tolga Yurtseven, Aysun Ün, Erdoğan Kuru, Deniz Gebiç, Bekir Emirimam, Oğulcan Serthan Ünal, Serhat Özyılmaz, Onur Arslan, Seçkin Civaz, Serpil Kaplan, İlknur Oruç, Sevgi Şanlan, Süler Kirenci, Vasfiye Öz, Zarife Yiğit, Numan Gümüş, Süleyman Kara.

Gerze Gündem Haber

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
banner381
SIRADAKİ HABER