Sinan Oğan 100 bin imzayı tamamladı

Adalet Partisi ve Zafer Partisi adına ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan 100 bin imzayı tamamladı.

Sinan Oğan 100 bin imzayı tamamladı

Adalet Partisi ve Zafer Partisi adına ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan 100 bin imzayı tamamladı.

YSK internet sitesinden saat 16.20'de alınan bilgiye göre ATA İttifakı adayı Sinan Oğan 100 bin 880 oyla Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce'den sonra 4. Cumhurbaşkanı adayı olarak 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere katılma hakkı kazandı.

Sinan Oğan, 4. cumhurbaşkanı adayı oldu. Oğan ilk açıklamasında, "Bütün zorluklara rağmen 120.000 imza hedefine ulaşacağız inşallah. Bu adaletsiz düzende sakın ola 100.000'e ulaştık, artık imza atmamıza gerek yok demeyin zira bu zaferimizi elimizden almak için her şeyi yapacaklar." dedi.

SİNAN OĞAN KİMDİR?

1 Eylül 1967 Iğdır doğumludur.

Sinan Oğan, stratejik araştırmacı ve 24. dönem MHP Iğdır milletvekilidir.

Azeri kökenli olan Sinan Oğan, Marmara Üniversitesi İİBF mezunu olup yüksek lisans çalışmasını aynı üniversitede tamamladı. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi'nde (MGİMO) doktora çalışmasını tamamlamıştır.

İleri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce bilen Sinan Oğan, Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı.

TİKA Azerbaycan Temsilcisi de olan Sinan Oğan'a Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından "Devlet Nişanı" ile taltif edildi.

Sinan Oğan, aynı zamanda Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yaptı.

Sinan Oğan, TÜRKSAM'ı kurdu ve Başkanlığını yaptı. Valdai Formu Üyesi olan Sinan Oğan'ın yayınlanmış 3 kitabı ve 500'den fazla makalesi bulunmaktadır.

Milliyet Gazetesi "Sosyal Bilimler", Marmara Üniversitesi "Akademik Üstün Başarı" ve Ekoavrasya Derneği "Türk Dünyasına Hizmet" ödüllerinin sahibi olan Sinan Oğan, "İnterpress Media Takip Merkezi" tarafından 2010 yılında televizyon ekranlarında en çok tartışılan konu ve en çok ekranda yer alan isimler üzerine yapılan bir çalışmada 131 haberle, Türkiye'de televizyon ekranlarında en fazla boy gösteren isimleri arasında yer aldı.

Sinan Oğan, 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Iğdır milletvekili seçilmiştir.

Türkiye-Arnavutluk ve Türkiye-Nijer Parlamentolararası Dostluk Grupları üyesi ve Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Genel Sekreteridir.

Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'nde partisinden aday gösterilmedi.

'den yeniden ihraç edilmiştir.

Gerze Gündem Haber

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2023, 17:21

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Kurt
Ali Kurt - 12 ay Önce

Türkün Milli hassasiyetini taşıyan ve yaşayan Sinan Oğan başkanı Türk Milletinden TÜRKİYEMİZİN Bekası için seçmelerinde TÜRKİYEMİZ adına çok büyük bir kazanç olur başarılar Başkanım..

banner381
SIRADAKİ HABER