Bal Ligi 17 Nisan’da Başlıyor

2020-2021 Sezonu Amatör Futbol Ligleri ile ilgili kararlar açıklandı. Takımımıza sahip çıkalım.

Bal Ligi  17 Nisan’da  Başlıyor

Covid-19 salgını nedeniyle amatör futbol sahalarının antrenman ve müsabakalara kapatılması ve hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle amatör futbol müsabakalarının oynatılması ile ilgili bir takvim oluşturulamamıştı.

Gelinen süreçte Türkiye Futbol Federasyonu, futbol sezon takviminin daralmasını da dikkate alarak 2020-2021 sezonunda yerel amatör futbol liglerinin oynatılmamasına, bununla birlikte şartların uygun olması, ilgili kurum ve kuruluşların onay vermesi halinde sadece Bölgesel Amatör Lig müsabakalarının oynatılmasına karar verdi.

Covid-19 salgınının devam ettiği dikkate alınarak aynı il veya birbirine yakın il takımlarının aynı gruplarda yer alması esasına dayalı belirlenecek gruplandırma sistemi ile grup müsabakaları ve bölge birinciliği müsabakaları yaklaşık 15 haftalık bir sürede tamamlanacak.

2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig 52 gruptan oluşacak olup, gruplarda yer alacak takım sayılarına göre iki veya üç devreli lig usulü olarak karşılaşmalar oynanacak. Her grubun birincisi olan takım bölge birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanırken grupta en altta yer alan takım kendi ilinin yerel ligine dönüş yapacak.

Bölge birinciliğine katılma hakkı kazanan 52 takım 9 ayrı tarafsız grup merkezinde müsabakalarını oynayacak ve 9 bölgenin birincileri TFF 3. Lig’e çıkma hakkı kazanacak.                          

Gerze Gündem Haber

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
YORUMLAR
MURAT ÇİL
MURAT ÇİL - 8 ay Önce

si̇nop temsi̇lci̇si̇ boyabat spora başarilar di̇leri̇m, belki̇ bi̇rgün gerzede başarali olur kismet

Gerzeli
Gerzeli @MURAT ÇİL - 7 ay Önce

bu ne kadar şuursuz bir mesajdır!

banner381
SIRADAKİ HABER