Gelenek Sürüyor

Gerze Köşk sporlu eski futbolcular kahvaltıda buluşarak anılarını tazelediler.

Günümüzdeki Gerze futbolunun ilk taşlarını döşeyen Gerze Köşk Spor;

İlçemizin en eski mahallelerinde biri olan Köşk mahallesinde yaşayan futbol tutkunu bir avuç gencin aralarında kurdukları mahalle takımı, 70’li yıllarda kulübün efsane ismi merhum Mustafa Ünlütürk’ün önderliğinde attığı ilk adımla federe oldu. Sonraki yıllarda bir efsane haline gelen Gerze Köşk Spor, Sinop Amatör kümede adından en çok söz edilen başarılı bir kulüp haline geldi. 1985 yılında isim değişikliğine giderek adını Gerze Esnafspor olarak değiştiren kulüp, halen Gerze Belediye spor adı altında faaliyetini sürdürüyor.

Kulübün eski futbolcusu ve bir dönem başkanlığını da  yürüten Ali Kalay’ın özverili çabaları ile 2 yıldır bir araya gelen takımın 1970’liyıllarda formasını giyen eski futbolcular geleneği sürdürerek bu yıl da North Star Çay Bahçesinde tertiplenen kahvaltıda bir araya gelerek anılarını tazeleme ve geçmişi yad etme fırsatı buldular. Belediye Başkanı Osman Belovacıklı’nın da katıldığı kahvaltı sonunda Ali Kalay’ın günün anlamını belirten konuşmasının ardından önce, 20 Aralık 2008 tarihinde aramızdan ayrılan efsane isim Mustafa Ünlütürk’ün, sonra da, 05 Kasım 1977 tarihinde aramızdan ayrılan takımın bir diğer abisi Nihat Çevik’in mezarları ziyaret edilerek, dualar edildi. kabirlerine güller bırakıldı.

Eski Gerze Köşk Sporlu futbolcular seneye tekrar bir araya gelme sözü vererek mezarlık ziyaretlerini sonlandırdılar.Gerze Gündem Haber

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2015, 11:55

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
banner381
SIRADAKİ HABER