Almanya’daki Sinoplular İftarda.

Iserlohn’daki Sinoplular ASİDER‘in iftar yemeğinde buluştu.

Almanya’daki Sinoplular İftarda.

Almanya’nın İserlohn kenti ve çevceresinde yaşayan Sinoplular ASİDER‘in düzenlediği geleneksel iftarda yemeğinde buluştu. DİTİB Iserlohn Merkez Camisi’nin ev sahibiliği yaptığı iftar yemeğinde konuşan ASİDER Başkanı Ali Çalışkan, ASİDER olarak Avrupa’nın neresinde yaşarsa yaşasın Sinoplular ile buluşmaktan ve kucaklaşmaktan büyük onur ve gurur duyduklarını söyledi.

İserlohn / Almanya

AVRUPALI Sinoplular Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin (ASİDER), Gelsenkirchen’den sonra Iserlohn kentinde düzenlediği iftar yemeği ile, Avrupa’da yaşayan bine yakın Sinopluyu biraya getirdi. ASİDER Başkanı Ali Çalışkan, Başkanvekili Sirvan Ünal, Genel Sekreter Birol Üstün, Başkan Yardımcıları’ndan Sahra Şahin, DİTİB İserlohn Merkez Camisi’nin ev sahipliği yaptığı iftar yemeğinde hazır bulundular. İfarda yemeğinin açılış konuşmasını yapan Cami Dernek Başkanı aynı Sinoplu olan Doğan Üstün, ASİDER’in verdiği iftar yemeğinde Sinoplu biraraya getirmekten mutluluk duydularını ve iftar yemeğinin hayırlara vesile olmasını dileğini söyledi. ASİDER Başkan Ali Çalışkan, ASİDER yönetimi olarak Iserlohn’da yaşayan Sinoplular ve üyelerimiz ile iftar açmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Başkan Çalışkan, “Hiç kuşku yok ki, yurt dışında yaşayan her Sinoplu, Sinop’a indiğinde büyük bir mutlu ve sevinç yaşar. Avrupa’da Sinopluları yoğun olarak yaşadığı bazı şehirler var ki, bu şehirlerde bize Sinop’umuzu hatırlatır, Sinop kadar olmasa bile, insanları ile bize Sinop kokusunu veririr. Bunlardan birisi Iserlohn. ASİDER olarak bu arada olmaktan, sizler ile iftar açmak büyük mutluluk duyoruz.” dedi.

İftar yemeğinden sonra ASİDER yönetimi, ASİDER’in İserlohn üyeleri ve Iserlohn’da önde gelen Sinopluları ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda yeni seçilen ASİDER yönetim kurulu üyeleri hedeflerini ve ASİDER’in gelecek vizyonu anlattılar. Toplantı öncesi Cami Dernek Başkanı Doğan Üstün’e ASİDER Dernek Başkanı Ali Çalışkan, ASİDER’e katkılarından dolayı bir silt verdi.


Gerze Gündem Haber

YORUM EKLE
banner381
SIRADAKİ HABER