Ders Saatlerinde Oyun Oynamak Yasaklandı

Sinop’ta karara uymayanlara 326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. Maddesinde öngörülen idari para cezası uygulanacak.

Ders Saatlerinde Oyun Oynamak Yasaklandı

Sinop Valiliği Sinop il sınırları içerisinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin eğitim-öğretim saatleri içerisinde internet salonu ve elektronik oyun yerlerine alınmamasına dair karar aldı.

Alınan karar doğrultusunda Çocuklarımızın güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim-öğretim görmelerinin sağlanması, öğrencilerin eğitim-öğretim saatlerinde okulda bulunmalarının sağlanması, eğitimde hedeflenen başarıların elde edilebilmesi, çocukların suçtan korunmaları ve öğrencilerin okula devamsızlık sorunu ile mücadelede etkin bir işbirliği sağlanması amaçlanıyor.

İlimiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren tüm internet salonları ve

elektronik oyun yerlerini kapsayan karar İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilkokul, ortaokul ve liselerde gündüz eğitim gören çocukları, Ticari amaçla internet toplu kullanım sağlayıcı olarak faaliyet gösteren gerçek veya tüzel kişiler tarafından açılan ve işletilen umuma açık yerler ile Kumar ve kazanç kastı olmamak şartıyla adı ne olursa olsun bilgi ve maharet artırıcı veya zekâ geliştirici nitelikteki elektronik oyun, alet ve makinelerinin, video ve televizyon oyunlarının içerisinde bulunduğu elektronik oyun yerlerini ifade ediyor.

12 yaşından büyük olan Öğrenciler; yanlarında velisi veya vasileri olmadan okulların açık

olduğu günlerde08.00-17.00 saatleri arasında internet salonu ve elektronik oyun yerlerine(üzerlerinde okul üniforması olmasa bile) alınmayacaktır.

İnternet Salonu ve Elektronik Oyun Yerleri; Eğitim-öğretim günleri saat:17.00’dan sonra ve hafta sonları 11 Nisan 2017 tarih ve 30035 sayılı İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Hakkında Yönetmelik hükümlerine riayet edecektir.

Bu karar; aynı konuda yeni bir karar alınıncaya kadar müteakip eğitim-öğretim dönemlerini kapsıyor.

Gerze Gündem Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
cafe
cafe - 6 yıl Önce

öğretmenlerin yasak olmasına rağmen internet cafeleri var zaten onlara serbest olur

banner381
SIRADAKİ HABER