Sorunlara DEVA Olacak

DEVA Partisi Sinop Kurucu İl Başkanı Birhan Yalçın’dan basın açıklaması

Sorunlara DEVA Olacak

Çok kıymetli Sinop’lu hemşehrilerim,

Basınımızın emektar mensupları; sizleri saygı, sevgi ve hürmetlerimle selamlarım.

Zor günlerden geçtiğimiz bir dönemde sorumluluk duygusuyla hareket edip güzel şehrimize ve memleketimize DEVA parolasıyla yola çıkmış bulunuyoruz. Siz kıymetli hemşehrilerimize DEVA için çok sözümüz, şehrimize hizmet için çok heyecanımız ve gücümüzün olduğunu bilmenizi istiyorum. Bu amaçla sizlere inanıp, sizlere güvenip, sizlere DEVA olmak için Sinop İl Kurucu Başkanlığı’na talip oldum. Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan riyasetinde oluşan komisyonumuzda yer alan kıymetli Genel Başkan yardımcılarımız, merkez yönetim kurulu üyelerimiz; Sinop’lu kıymetli yol arkadaşlarımızla yaptıkları istişareler sonucu Kurucu İl Başkanlığı görevi ve yetki belgesi şahsıma, tevdi edilmiştir. Başta Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan olmak üzere bu istişare halkasında yer alan ve bizlere bu ulvi göreve layık gören herkese şahsım ve heyet arkadaşlarım adına teşekkürlerimi arz ederim.

Çok değerli hemşehrilerim,

DEVA Partisi olarak kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan; yargının tarafsız ve bağımsızlığı ile hukuk güvenliğinin en üst düzeyde sağlandığı; katılımcı ve çoğulcu demokrasinin hakim olduğu; temel insan haklarının ve başta ifade ile basın özgürlüğü olmak üzere tüm özgürlüklerin garanti altına alındığı; şiddet, korku, baskı, ötekileştirme, ayrıştırma ve ayrımcılığın yaşanmadığı; hukuka bağlı, vatandaş odaklı, katılımcı, tarafsız, saydam, hesap verebilir, denetlenebilir, etkili ve verimli bir yönetimin hayata geçirildiği; herkesin insan onuruna yaraşır yaşam ve refah standartlarına ulaştığı; çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmek için yola çıktık.

Çıktığımız bu yolda kavga için değil, sevgi tohumları ekmek için yürüyeceğiz. Birbirimizi ötekileştirmek için değil, milletçe ve kardeşçe kucaklaşmak için konuşacağız. Siyasi menfaatler uğruna ayrıştıranlardan olmayıp farklılıklarımızı zenginlik addedip birleştirmeye çalışacağız. Politikalarımızı üretme, uygulama ve karar almada şeffaflık, hesap verebilirlik, dürüstlük, çoğulculuk, katılımcılık, kurumsallaşma, her alanda liyakat, istişare ve ortak aklı esas alacağız. Bu süreçte ülkemize DEVA olmak için yaşanılan sorunların tespitlerini yaptık, çözümleri üzerinde çok çalıştık, her geçen gün daha fazla heyecanlandık, inşallah bundan sonra kuruluş sürecimizi tamamlayarak meydanlarda olacağız, hep beraber sorunlarımıza DEVA bulmuş olmanın mutluluğunu yaşayacağız.

Doğduğumuz, doyduğumuz, her bir köşesinde anılarımızın olduğu güzel Sinop’umuza vefa borcumuz var. İşimizi ve aşımızı bu şehirde kazandık. Sinop’lu olmaktan, bu şehre hizmet etmekten, bu güzel insanlara katkı yapmaktan her daim onur ve gurur duyduk. Bugünden sonra da bu güzel şehrimizin emrinde olacağız. Sorunlarına hep birlikte çözüm bulacağız. DEVA vermenin ve DEVA’lı olmanın başarı ve mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Bu şehirde polemikten yana değil, pozitif politikalardan taraf olacağız.

Bu şehir için; Sanayicilerimiz, çiftçilerimiz, emekçilerimiz, çocuklarımız, gençlerimiz, emeklilerimiz, çevremiz ve özellikle de kadınlarımız için; bu şehirde üreten ve bu şehirde tüketen insanımız için laf değil, iş üretmekten yana olacağız. Bizler, sorunlara DEVA olmak için sizin gören gözünüz, işiten kulağınız, hisseden yüreğiniz olarak yanı başınızda duracağız.

Bugünden itibaren Sinop için ortak aklı esas alarak çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başlayacağız. Bizlerle birlikte yol yürümek, katkı sunmak isteyen tüm arkadaşlarımızı birlikte yürümeye ve memleketimize DEVA olmaya davet ediyoruz. “Ben” değil, “Biz” olacağız. Sorun değil çözüm üreteceğiz. Hep birlikte düşüneceğiz, hep birlikte karar vereceğiz, hep birlikte yürüyeceğiz. Başarıya giden yolda engel tanımayacağız. Tüm Sinop’lu hemşehrilerimizi DEVA birlikteliğine davet ediyoruz.

DEVA Partisinin ülkemize, milletimize ve Sinop ‘a hayırlı, uğurlu olmasını niyaz ediyoruz. Bir kez daha tüm hemşehrilerimizi saygı, sevgi ve hürmetlerimizle selamlıyoruz.

Kalın sağlıcakla…

                    Birhan YALÇIN

        DEVA Partisi SİNOP KURUCU İL BAŞKANI

Gerze Gündem Haber

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
YORUMLAR
Göbeğini Kaşıyan Adam!
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 3 yıl Önce

Ay başında Sinop Yeşil Mavi Restaurant’ta basın toplantısı düzenledi.Toplantı da konuşan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin’in sağında oturan Kurucular Kurulu Üyesi Esra Aygün’nün toplantının başından sonuna kadar ki toplantıya ilgisizliği, toplantıya katılanlar ile göz teması kurmaması, ne işim var burada bitse de gitsek mimikleri, oflayıp puflayıp sürekli telefonu ile uğraşmaları v.s... Babacan kimlerle yola çıkmış? Bu nasıl bir saygısızlık? Sinopluyu bunlar ne sanıyor? Aklı olan bunlarla bir yolculuğa çıkmadan önce kimlerle yolculuk yaptığını iyi anlamaya çalışsın. Önyargılı değilim ama olguları yargılarım. İzleyelim. gka

Göbeğini Kaşıyan Adam!
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 3 yıl Önce

Belediye internet sitesinde “BAŞKAN ŞENSOY’UN SOKAK HAYVANLARI SEVGİSİ İLÇE SINIRLARINI AŞTI“ başlığı ile Özel Haber (Cilala Parlat) etiketli yeni bir foto roman haber çıkmış. Bir pasaj: ”... ilçe sınırlarını aşarak Kaymakam Kayalıkları diye tabir edilen bölgeye giderek dostlarımızla bir araya geldi.Burada onları severek oyunlar oynayan Başkan ŞENSOY yapılan sağlık kontrollerinin ardından dostlarımızın mama ve su ihtiyaçlarını karşıladı.” Bu foto romanı yazan bir zahmet ilçe idari sınırları neresidir diye açıp bir baksın. Helal olsun yine kanat takıp uçurmuşsun Başkan Beyi ama bu işlerden bir DEVA çıkmaz. Başkan Bey çok yoruldu ve yalnız bırakıldı. Taklacıları geç de olsa farketti ama baktı olacak gibi değil kendini vurdu dağa, taşa, toprağa; mandalina, erguvan, fasülye, nohut, mercimek ekim dikim işleri; kedi, köpek, arı dostları ile bir iç huzur arayışı içinde bu sıralar. Biraz daha dayansın, kaldı şuracıkta 3,5 senesi. Bu arada 1 Ekim de yaklaşıyor. Yaşlı insan dostları için de bir DEVA düşünmüş müdür? gka

Göbeğini Kaşıyan Adam!
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 3 yıl Önce

Başkan Beyden yaşlı insan dostları için beklenen DEVA temmuz belediye meclis toplantısında geldi! “Dört kolluya binene kadar Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün, dört kolluya bindikten sonra o iş bende” demiş. Yaşlı insan dostları için hayırlı olsun. gka

banner381
SIRADAKİ HABER