Yeni Ağa Cihan Ekici

Sinop'ta "Kabalı Köyü 5. Geleneksel Ata Sporu Karakucak Güreşleri yeni Ağası Cihan Ekici oldu

Sinop Kabalı Köyü Muhtarlığının düzenlediği güreşlere Sinop Valisi Köksal Şakalar, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpçü, Sinop Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Yakup Üçüncüoğlu, İl Genel Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, İl Genel Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, köy muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kabalı Köyü Er Meydanında düzenlenen güreş programına katılarak güreşçileri ve vatandaşları selamlayan Vali Köksal Şakalar, "Tüm sporculara başarılar diliyorum. Bu güreşi düzenleyen muhtarımıza, güreş ağamıza, destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Çeşitli illerden 130 güreşçi katıldığı güreşlerde, pehlivanlar er meydanında uzun süre ter döktü. Nefes kesen güreşlerde başpehlivanlığı Türkiye Karakucak şampiyonlarından Ramazan Üngör (Sivas) kazandı. Ağalık seçimlerinde ise Kabalılı iş adamı Cihan Ekici 2018-2019 güreş ağalığını aldı.

Tüm güreşçilere ve etkinliğe katılan protokol ve vatandaşlara teşekkür eden Kabalı Köyü Muhtarı Erol Yılmaz, "Kabalı köyümüzde yapmış olduğumuz karakucak güreşlerimize katılan başta Sinop Valimiz Köksal Şakalar olmak üzere, siyasi parti il ve ilçe başkanları ve yönetim kurullarına il genel meclis üyelerine muhtar arkadaşlarıma, sponsorlarımıza Kabalı köyü ve çevre il ve ilçelerden gelen misafirlerimize katılmak isteyip de mazereti olup beni arayan katılamayan dostlarıma güreş ağalarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Gerze Gündem Haber

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2018, 11:04

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
banner381
SIRADAKİ HABER