Onlar Varsa, Başarıda Var

Duygu ve Beril Misafir Oldukları Takıma 3.lük kupasını kazandırdılar.

Onlar Varsa, Başarıda Var

Judo Federasyonu 2015 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Süper Lig ve Büyükler 1.Lig müsabakaları 26-28 Aralık 2015 tarihinde Konya ilinde gerçekleşti.

2012 yılında Gerze HEM Judo kulübünün de yarıştığı 1.lig’de bu yıl yer alamazken, kulüp sporcuları Duygu Topal ve Beril Dinç, kiralık sporcu olarak, Sivas Gençlik Kulübü adına yarışarak üçüncülük kupasını kaldırdılar.

Bu güne kadar katıldıkları birçok müsabakada aldıkları dereceler ile gurur kaynağımız olan sporcularımızdan Duygu Topal, halen Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünde eğitimine devam ederken, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezinde (TOHM) yer almakta ve en son 2015 Gençler Türkiye Şampiyonasında Türkiye 3.sü dür. - Beril DİNÇ ise halen Gerze Çok Programlı Lisesinde eğitimine devam ederken spor çalışmalarına da yine ilçemizde devam etmekte ve en son 2015 Gençler Türkiye Şampiyonasında Türkiye 5.si dir. Başta Beril ve Duygu olmak üzere tüm Sivas ekibini kutlar sporcularımızın başarılarının devamını dileriz.

Gerze Gündem Haber

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2016, 13:28

Mustafa Yoğurtçu

YORUM EKLE
banner381
SIRADAKİ HABER